Grupki znajomych siedzą na plaży nad Wisłą o zachodzie słońca.

Jak zwiedzać Warszawę „na Syrenkę”? Sami zobaczcie!

Lubisz ciszę i spokój? Najlepiej się czujesz na łonie natury, nad rzeką lub jeziorem? Doceniasz piękno w sztuce, a w duszy gra ci  muzyka? Przyjedź do Warszawy i daj się zaskoczyć sielankową atmosferą!  Styl zwiedzania „na Syrenkę” będzie dla Ciebie w sam raz!

Znajdź swój ulubiony park

Warszawa to zielone miasto, pełne skwerów, parków i ogrodów. Czy wiesz, że prawie ćwierć powierzchni Warszawy zajmują tereny zielone? Ciężko jest wybrać ten jeden ulubiony park – każdy ma swój charakter i wiernych bywalców. Niezależnie od pory roku znajdziesz w nich spokój i okazję do obcowania z dziką naturą. Pamiętaj, żeby zabierać ze sobą na spacery orzeszki dla wiewiórek!

Para spacerująca po parku Krasińskich w Warszawie, w tle staw i Pałac Krasińskich.

Wypoczywaj i baw się nad Wisłą

Wisła i jej brzegi tętnią życiem.To tu mieszkańcy i turyści spędzają miło czas popołudniami. Od strony Śródmieścia znajdziesz modne Bulwary Wiślane z barami i kawiarniami, atrakcjami takimi jak Centrum Nauki Kopernik (sprawdź ogród na dachu!) czy Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Po drugiej stronie odkryjesz wyjątkowe w skali europejskiej naturalne piaszczyste plaże w centrum miasta, ukryte wśród lasów porastających dziki brzeg rzeki. Plaże Poniatówka i Rusałka to obowiązkowe punkty każdej letniej wizyty w Warszawie. Weź koc, dobrą książkę i zanurz się w lekturze spoglądając od czasu do czasu na Stare Miasto wyrastające po drugiej stronie Wisły. Niewątpliwie miłą atrakcją jest też rejs statkiem po Wiśle, nie zapomnij zabrać ze sobą lornetki do wypatrywania ptaków!

Spływ kajakiem po Wiśle w Warszawie

Obejrzyj dzieła mistrzów, tych dawnych jak i obecnych

A jeśli chcesz zaznać kultury, stołeczne muzea i galerie tylko czekają na Twoją wizytę i kuszą atrakcyjnymi wystawami. Sprawdź co nowego w sztuce i pójdź do Zachęty, Centrum Sztuki Współczesnej czy wspomnianego Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Interesują Cię klasyczne motywy? Zawitaj do Muzeum Narodowego w Warszawie oraz odwiedź rezydencje królewskie, tj. Zamek Królewski, Łazienki Królewskie i Pałac Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie – wszystkie te atrakcje położone na Trakcie Królewskim.

Plenerowa wystawa sztuki współczesnej na placu Europejskim w Warszawie

Wsłuchaj się w muzykę płynącą ulicami Warszawy

W wielu miejscach Warszawy odbywają się plenerowe koncerty, na które wstęp jest darmowy. Koncerty Chopinowskie w Łazienkach i Jazz na Starówce to już wizytówki Stolicy, które przyciągają turystów z całego świata. Jeśli trzymasz rękę na pulsie, to trafisz też na folkowe potańcówki na Jazdowie i na Pradze, poskaczesz do najgorętszych hitów podczas Wianków nad Wisłą lub pobujasz się w rytm muzyki miejskiej na Warsaw Challenge. Gdyby tego było mało, w okolicach Krakowskiego Przedmieścia i w Łazienkach znajdziesz ławeczki grające muzykę Fryderyka Chopina. W końcu Warszawa to jego miasto!

Koncert plenerowy w Warszawie

Czy taki sposób odkrywania Warszawy ci odpowiada?

Zrób nasz quiz – odpowiedz na 10 pytań, które określą najbardziej optymalny sposób na zwiedzanie stolicy. W rezultacie dostaniesz listę „zadań” – rzeczy, które warto zrobić w Warszawie. Jesteś Syrenką, czy Bazyliszkiem? A może masz swoją unikalną recepturę na udaną wizytę w Warszawie? Sprawdź to i daj nam znać! Znajdziesz nas na Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTubie.

Masz pomysł na kolejne wyzwania? Podziel się nimi mailowo na adres: internet@go2warsaw.pl. Chętnie weźmiemy pod uwagę Twoje sugestie!

wróć